Opony rowerowe 26 duro

Opony rowerowe 26 duro

Motocykliści czy kierowcy rozmaitego typu aut nienagannie zdają sobie sprawę z tego, że żeby móc radować się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), należy go porządnie przygotować. Wiele osób niemniej jednak nie użytkuje jednakowej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie najróżniejszych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 28 duro

Chociaż rower to nie samochód ani motor, w następstwie tego lista prac, jakie powinniśmy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed zaczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, nadmiernie luźny lub ewentualnie nadmiernie naciągnięty – należy go prawidłowo naciągnąć. Poza tym należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odnajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W przypadku pęknięć lub ewentualnie nadmiernego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie pragniemy przecież, żeby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy uczynić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a gdy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Co więcej warto spowodować szczegóły oświetlenia – chcemy przecież być widoczni na drodze.

To bazowa lista czynności, jakie trzeba zrealizować przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby także rower szczegółowo umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie lepiej chroniony w trakcie całego sezonu.