ciasto z kaszą jaglaną i jabłkami

ciasto z kaszą jaglaną i jabłkami

Dziś skupiamy się na tym, co spożywamy – wybieramy produkty coraz rozsądniej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie konsumowaliśmy wszystko w bezgranicznych liczbach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne artykuły. Z tego powodu coraz to częściej również wypatruje się zastępników w kuchni. Sól oraz tłuszcz zostaje absolutnie odsunięty od jadłospisu a towary dość ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. Nieraz zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem czy też kaszą. Mają one identycznie dużo towarów odżywczych, ale organizm po prostu znosi je o wiele porządniej. Znakomitym przykładem dobrego towary jest kasza jaglana, która niegdyś gościła na stołach niezwykle niejednokrotnie a dziś niestety została zapomniana.

kasza jaglana z warzywami przepisy

Na szczęście coraz to więcej ludzi lubi jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej właśnie kaszy. Z jakiej przyczyny? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to pytanie jest niezmiernie łatwa – kasza jaglana to absolutnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, bo są to nadzwyczaj delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Należy traktować ją trochę inaczej niż sztampową, popularną nam kaszę, bowiem nie gotuje jej się wyłącznie tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda trochę więcej czasu lecz jest tego godne, bowiem wrażenia smakowe są w samej rzeczy fajne. Czemu niemniej jednak powinniśmy zaciekawić się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana posiada nadzwyczaj dużo należytych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny produkt albo trudno jest je odszukać.
Przykład? Kasza jaglana jest niezmiernie porządnym źródłem bardzo wielu witamin z grupy B, niemniej jednak nie tylko, dostarcza bo też witaminy z grupy E, jakie niesłychanie poprawiają pamięć i koncentrację a również dużo kapitalnych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest bardzo bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje oraz przede wszystkim neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą wyraża? To pierwszorzędny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza wybitnie odżywcza i przede wszystkim lekkostrawna, wobec tego nadaje się dla chorych oraz naturalnie dla dzieci, jakim wbrew pozorom stosowny przyrządzona powinna niesłychanie smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik sporadycznie spotykany wskutek tego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry i zapobiega odwapnianiu kości.