Kraków- inteligentne i nowoczesne miasto

Kraków- inteligentne i nowoczesne miasto

Wśród wielu miejscowości w kraju, Kraków wybija się nie jedynie w temacie kultury i rozrywki, ale również na licznych innych obszarach. Staje się miastem przyjemnym do mieszkania. Zmiany, które dotknęły miasto w ostatnich latach dają poczucie, że Kraków naprawdę pnie się w górę.
Korzystne przekształcenia w Grodzie Kraka.
Co pozytywnego stworzono w trakcie ostatniego czasu? Wielość napraw i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Mocno wsparły rząd w tej materii środki Unii Europejskiej, z których Kraków niemało czerpie. Szybkie akcje w zakresie pozyskiwania dofinansowania spowodowały, że gmina rozwinęła się o następne drogi, ekologiczne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i nowe miejsca dla ludności.
Szerokie inwestycje są niewidoczne dla standardowego mieszkańca. Nie oznacza to jednak, że nie zostały poczynione. Zazwyczaj pomijamy nie związane z nami fakty. Typowemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w mieście niewiele się dzieje. Tymczasem Kraków rozrasta się z każdym rokiem. Usprawnienia w obszarze gospodarki odpadami, budowie oraz unowocześnianiu sieci wodociągowej, stawianie ekranów akustycznych to tylko część zmian, które umożliwiają nam bezpieczniej oraz wygodniej żyć. Kraków rozwija się też pod kątem opcji konferencyjnych. Moc miasta rośnie dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. Te nowości zachęcają przyjezdnych do przyjazdu.
Zapoczątkowane za pomocą zarządu miasta działania nie obejmują tylko ścisłego centrum Krakowa, ale też są połączone z całym województwem . Zatem zamiast użalać się tylko zobaczyć zmiany w które obrodził Kraków.
Kolejne lata – o ile będzie możliwość utrzymania szybkości rozwoju – pozwolą Krakowowi stać się prawdziwą stolicą małopolski.
Majchrowski prezydent