Kraków – rozwój dróg oraz przewozów komunalnych

Kraków – rozwój dróg oraz przewozów komunalnych

Głównym z największych problemów w lwiej części miast w Polsce jest stan dróg. Nasze województwa są nie dostosowane do tak wielkiego nasilenia korków, jaki powstał przez zwiększenie się liczby samochodów na naszych drogach. Przez to właśnie główną z najbardziej istotnych inwestycji które musi podjąć niemalże każde miasto jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by polepszyć zadowolenie krakowian a także usprawni całość infrastruktury miasta.

Spośród innych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne w Krakowie mocno się wybijają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe trzeba włożyć dużo środków . Spośród bardziej istotnych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną nitkę autobusów – jedyną w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń między już istniejącymi połączeniami oraz remonty już powstałych tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i by mieszkało się wygodniej, trzeba wytrwałości.Majchrowski opinie
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie nowe linie komunikacji, jak również doskonalszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze wielu remontów i inwestycji, aby jeździło się po mieście wygodnie. Zarówno samochodem, ale również tramwajami. Mimo to widać wyraźnie, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.