mięso sezonowane Kraków

mięso sezonowane Kraków

Autentyczna włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy typ restauracji. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej jemy pizze. Mocniej wrażliwi konsumenci kosztują mniej znane potrawy – tortellini, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy trattoria stosuje włoskie składniki, czy w karcie można znaleźć też mniej typowe potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i jedzenie z wielu miejsc Włoch. Dobra włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski klimat.

Włoska kuchnia jest łatwa, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Dobre wina z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zapominać wina. Obiad w stylu włoskim z całą pewnością powinien obejmować również trunek. Odrobina czerwonego wina to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. Restaurants near Main Market Square Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie vin santo, lombardyjskie franciacorta oraz nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako klasycznie włoska, musi mieć szeroki wybór win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która umie podać nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film