Restaurants near Main Market Square

Restaurants near Main Market Square

Smaczna kuchnia włoska
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród licznych opcji, które daje kuchnia europejska należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to kalejdoskop aromatów, połączeń i spora porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie jedzenie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dodać do tej potrawy. Kraków bianca Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy dziczyzna i rożnorodne warzywa, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska to niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również risotto, tortellini, ravioli oraz liczne desery – takich jak granita czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film